Lyže a snowboard

Strasser se ve slalomu v Záhřebu dočkal triumfu po čtyřech letech

6. ledna 2021 13:47 - Záhřeb
(Aktualizováno: 6. ledna 2021 16:31)

Slalom Světového poháru v Záhřebu vyhrál německý lyžař Linus Strasser a po téměř čtyřech letech si připsal druhý triumf v kariéře. Na druhé příčce skončil Manuel Feller a posunul se do čela průběžného hodnocení slalomu. Třetí byl další Rakušan Marco Schwarz.

Antonio Bronic, Reuters

Strasser si první vítězství ve Světovém poháru připsal v roce 2017 v paralelním slalomu ve Stockholmu. Dnes se osmadvacetiletý lyžař dočkal prvního úspěchu v klasickém závodě na sjezdovce, přestože po prvním kole byl až osmý. Nakonec ale Fellera porazil o jednu desetinu a třetího Schwarze o 16 setin.

K vítězství Strasserovi pomohly také chyby vítěze prvního kola a obhájce loňského prvenství Francouzue Clémenta Noëla i druhého Nora Sebastiana Fosse-Solevaaga, kteří nakonec obsadili sedmou a třináctou příčku. Celkově se německý lyžař dostal na stupně vítězů pošesté - na kontě má také jedno druhé a tři třetí místa.

Vlhová má další triumf! Dubovská opět bodovala

Feller se díky druhému místu posunul do čela průběžného hodnocení slalomu, které vede se ziskem 210 bodů. Na druhou příčku klesl dnes desátý Henrik Kristoffersen z Norska se 166 body a na třetí pozici si polepšil Strasser, který má 153 bodů.

Měnilo se také pořadí v čele Světového poháru, který nově vede Alexis Pinturault. Francouzský reprezentant byl dnes osmnáctý a s náskokem deseti bodů se dostal před Aleksandera Aamodta Kildeho z Norska.

SP ve sjezdovém lyžování v Záhřebu:
Muži - slalom:
1. Strasser (Něm.) 2:01,30 (1:00,41+1:00,89)
2. Feller -0,10 (59,96+1:01,44)
3. Schwarz -0,16 (1:00,23+1:01,23)
4. Matt (všichni Rak.) -0,46 (1:01,69+1:00,7)
5. Zubčič (Chorv.) -0,47 (1:00,45+1:01,32)
6. Muffat-Jeandet -0,53 (1:00,34+1:01,49)
7. Noël (oba Fr.) -0,54 (59,45+1:02,39)
8. Gstrein (Rak.) -0,58 (1:00,44+1:01,44)
9. Zenhäusern -0,69 (1:00,80+1:01,19)
10. Yule (oba Švýc.) -0,70 (1:00,58+1:01,42)
a Kristoffersen (Nor.) -0,70 (1:00,48+1:01,52)

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.