Snowboardcrossaři o své MS nepřijdou. O novém pořadateli je rozhodnuto

16. ledna 2021 12:19 - Paříž

Mistrovství světa ve snowboardcrossu a skikrosu, kterého se kvůli koronaviru vzdala v prosinci Čína, převezme Švédsko. Snowboardcrossařka Eva Samková tak bude obhajovat titul v Idre Fjäll, kde se podle dnešního oznámení Mezinárodní lyžařské federace FIS bude závodit od 11. do 13. února.

 

facebook/Czech SBX team

Čína měla hostit v rámci testování areálů na olympijské hry 2022 šampionáty lyžařů freestylistů a snowboardistů od 18. do 28. února. Přetrvávající cestovní omezení kvůli koronaviru ale jejich uspořádání znemožnila. O šampionát v Číně tak přišla i olympijská vítězka Ester Ledecká.

V Idre Fjäll se podle předběžného programu pojedou závody snowboardcrossařů 11. a 12. února, 13. února se ke slovu dostanou skikrosaři.

Snowboardcrossaři přitom kvůli koronaviru ještě ani nezahájili sezonu. Po sérii odkladů by měli první závod Světového poháru absolvovat 22. ledna v italské Chiese. Skikrosařům se už podařilo odjet dva závody v prosinci, další zastávka je čeká od 20. ledna právě v Idre Fjäll.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.