Gutová-Behramiová po výhře ve sjezdu ve Val di Fassa vede SP

Val di Fassa/Praha

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Lara Gutová-Behramiová si jede pro triumf ve sjezdu ve Val di Fassa.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

"Na tomhle svahu člověk musí najít ideální poměr mezi tím, jak útočit a jak nechat lyže jet. Já ten závod vyhrála v dolní pasáži, ale do zítra je tam ještě dost práce, ten rozdíl je malý," řekla Gutová-Behramiová.

Švýcarka triumfem navázala na dvě vítězství v superobřích slalomech v Ga-Pa bezprostředně před mistrovstvím světa a načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

"O celkové pořadí Světového poháru půjde až (při finále Světového poháru) v Lenzerheide. Do té doby budu jezdit jeden závod za druhým a teď se soustředím jen na zítřejší sjezd," řekla Gutová-Behramiová.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Po sobotním ve Val di Fassa už jen ten ve finále sezony v Lenzerheide.