Norský běžec na lyžích Sundby ukončil v 36 letech kariéru

8. dubna 2021 17:05

Dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na lyžích Martin Johnsrud Sundby ukončil v 36 letech kariéru. Norský závodník se podle vedení svazu, který jeho oznámení zveřejnil, rozhodl zaměřit na jiné životní výzvy.

 

Profimedia.cz

Sundby po úsporných opatřeních kvůli koronaviru nefiguroval už v uplynulé sezoně v užší reprezentaci, nezávodil proto ve Světovém poháru. Mezi elitou se ale představil na mistrovství světa a ve stíhacím závodě na 15 km klasicky obsadil sedmé místo.

Během kariéry Sundby třikrát vyhrál celkově Světový pohár, z olympiád má zlato ze sprintu dvojic i ze štafety a další tři medaile. Mistrem světa se stal čtyřikrát: v roce 2019 v Seefeldu vyhrál závod na 15 km klasickou technikou, zbývající tituly získal se štafetou.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.