Schmidhoferová se hodlá po těžkém zranění kolena vrátit do SP

11. října 2021 12:28 - Sölden/Praha

Rakouská sjezdařka Nicola Schmidhoferová chystá deset měsíců po vážném zranění kolena návrat do Světového poháru. Jednatřicetiletá specialistka na rychlostní disciplíny od těžkého pádu ve sjezdu SP ve Val d'Isere podstoupila čtyři operace a navzdory pochybnostem, zda bude schopná pokračovat v kariéře, připravuje návrat do seriálu.

 

Profimedia.cz

Mistryně světa v super-G z roku 2017 si loni v prosinci při ošklivém karambolu úplně vykloubila levé koleno, přičemž došlo i k fraktuře, což mělo za následek zpřetrhání všech vazů. Kvůli operacím a léčbě strávila celkem 42 dní v nemocnici, čtyři měsíce chodila o berlích a dva měsíce pobývala na rehabilitaci.

"Pocit z toho, že jsem po tak dlouhém zranění znovu na sjezdovkách, ten je nepopsatelný. Napětí před prvními obloučky bylo obrovské, skoro srovnatelné se závody. Byl to pro mě hodně emotivní okamžik a jsem opravdu šťastná, že to vypadá dobře, koleno drží a nic mě nebolí," uvedla Schmidhoferová.

"Od závodního zatížení jsem sice ještě daleko, ale pokud půjde všechno podle plánu, ráda bych za měsíc odjela s týmem do Copper Mountain," dodala.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.