Sprinty SP běžců v Soči vyhráli Northug a Randallová

Sprinterské závody Světového poháru volnou technikou v běhu na lyžích v Soči vyhráli Nor Petter Northug a Američanka Kikkan Randallová. Čeští reprezentanti v ruském středisku, které příští rok přivítá zimní olympiádu, nestartovali.

Petter Northug (vlevo)

Northug ve finále porazil i Daria Colognu a připsal si druhý triumf v sezoně. Švýcarskému závodníkovi však druhá příčka stačila k tomu, aby se posunul do čela průběžného pořadí seriálu. Z čela sesadil absentujícího Alexandera Legkova z Ruska, před kterým teď vede o 33 bodů.

Za Randallovou doběhla ve finále druhá Aurore Jeanová z Francie a dočkala se nejlepšího výsledku v kariéře. Nedařilo se naopak vedoucí ženě SP Polce Justyně Kowalczykové, která skončila až na 43. příčce a nebodovala. Na první pozici má však přesto velký náskok, druhá Therese Johaugová na ni ztrácí 425 bodů. Třetí Randallová zaostává o 498 bodů.