Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdařská šampiónka Rollandová přijde kvůli zranění kolena o olympiádu v Soči

20. září 2013 18:02 - Paříž

Úřadující mistryně světa ve sjezdu Marion Rollandová si při tréninku přetrhla vazy v koleni a přijde o olympijskou sezónu včetně her v Soči. Francouzská lyžařka si pravé koleno vážně poškodila minulou sobotu na soustředění v Chile.

 

Profimedia.cz

Zranění Rollandové potvrdilo páteční vyšetření. "Lékaři nyní rozhodnou o dalším postupu," uvedla francouzská federace v prohlášení.

Jednatřicetiletá lyžařka má s takovým zraněním zkušenosti. Potkalo ji už v roce 2007 a 2010, kdy si přetrhla zkřížený vaz v pravém koleni hned v úvodu sjezdu na olympijských hrách ve Vancouveru.

Rollandová ještě nikdy nevyhrála závod Světového poháru, ale letos ve Schladmingu dosáhla životního úspěchu triumfem na MS. V SP má několikanásobná francouzská šampiónka na kontě jedno druhé místo ve sjezdu a třetí příčku v super-G.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.