Závod SP ve skikrosu byl kvůli extrémní zimě přeložen na sobotu

6. prosince 2013 22:13 - Nakiska

Úvodní závod Světového poháru ve skikrosu byl dnes v Nakisce přeložen na sobotu. Na vině je extrémně studené počasí, neboť teploty v kanadském středisku klesly pod minus 30 stupňů Celsia. Do hlavního závodu postoupili z kvalifikace Tomáš Kraus šestadvacátým časem a jako dvaadvacátá nejrychlejší Andrea Zemanová.

 

Vítek Ludvík

Skikrosaři přijdou na úvod o jeden závod, neboť v Nakisce se měl v sobotu jet hned druhý díl seriálu. Ten ale pořadatelé zrušili bez náhrady.

Studené podmínky trápí celou Severní Ameriku a podepsaly se také na závodech v sjezdech. Muži měli v Beaver Creeku minus 20 stupňů, ženy kvůli teplotám k minus třiceti nastoupily na start v Lake Louise o hodinu a půl později.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: