Janda vynechal v Ga-Pa kvalifikaci a v závodu ho čeká Kasai

Český skokan na lyžích Jakub Janda vynechal kvalifikaci na druhý podnik Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu a v prvním kole nedělního závodu se vedoucí muž Světového poháru utká ve dvojici se sobotním vítězem Japoncem Noriakim Kasaiem.

Jakub Janda

Janda si zkusil dva tréninkové skoky a pak se vysílačkou domluvil s trenérem Vasjou Bajcem, že kvalifikaci vynechá. "Druhý skok byl docela dobrý, ještě tam byly technické chyby, ale mám ještě rezervy ve vybavení, třeba závodní kombinézu," řekl Janda v rozhovoru pro Český rozhlas. Diskvalifikace podobně jako v kvalifikaci v Oberstdorfu se nebál. "To nehrozilo. Byl jsem se po zkušebním kole převážit a dopil bych to," uvedl Janda.

V prvním soutěžním kole bude skákat v poslední dvojici s Kasaiem. "Nesoustředím se na toho, kdo skáče se mnou, ale na sebe," řekl Janda, kterého čekal s českou reprezentací silvestrovský večer v restauraci. "Vasja (Bajc) objednal místa v restauraci, kde si dáme večeři," řekl Janda.

Postup do padesátičlenného startovního pole pro hlavní závod si stejně jako v Oberstdorfu zajistili Antonín Hájek a Jan Matura. Maturu, jenž dnes výkonem 107,5 metru obsadil 46. místo, v neděli čeká vítěz úvodního závodu Janne Ahonen z Finska. Hájek skončil se skokem dlouhým 110,5 metru pětatřicátý a v prvním kole bude bojovat s dalším Japoncem Takanobu Okabem.

V kvalifikaci vypadl stejně jako ve středu Jan Mazoch, jenž po skoku dlouhém 101 metrů obsadil 71. místo.