Běžci Nývltová a Jakš získali na juniorském MS druhou medaili

KRANJ

Běžci na lyžích Eva Nývltová a Martin Jakš získali na juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování ve slovinské Kranji druhou medaili. Po stříbru z klasických závodů tentokrát shodně skončili třetí v kombinaci.

Nývltová, reprezentantka nominovaná na olympijské hry do Turína, dojela třetí se ztrátou 26,6 vteřiny za mistryní světa Charlottou Kallaovou ze Švédska. Druhé místo obsadila Norka Betty-Ann Nilsenová s odstupem necelých deseti vteřin.

Jakš se v kombinaci deseti kilometrů klasicky a volnou technikou držel celý závod na špici. V polovině byl druhý, ale ve finiši nestačil na vítěze Pettera Northuga. Stříbro vybojoval ruský běžec Ilja Černousov.