Běžci na lyžích Matvejevová a Skar vyhráli sprinty SP v Toblachu

Toblach

Ruska Natalja Matvejevová a Nor Sindre Björnestad Skar vyhráli sprinty volnou technikou na Světovém poháru v Toblachu. Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Jan Bartoň v Itálii neprošli kvalifikací.

Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov - ilustrační foto.

Matvejevová porazila ve finále ve fotofiniši nejlepší sprinterku této sezony Maiken Caspersen Fallaovou z Norska, třetí skončila Švédka Hanna Falková. Mezi muži se Skar prosadil před Američana Simeona Hamiltona a ve sprinterském hodnocení SP se posunul na čtvrté místo. Třetí skončil Skarův reprezentační kolega Johannes Hösflot Kläbo.

Kožíšek zaběhl v kvalifikaci 44. čas a od finálové třicítky ho dělilo zhruba dvě a půl sekundy. Bartoň skončil na 49. příčce. Ženy v Toblachu nestartovaly.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.