Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžci na lyžích Matvejevová a Skar vyhráli sprinty SP v Toblachu

14. ledna 2017 15:58 - Toblach

Ruska Natalja Matvejevová a Nor Sindre Björnestad Skar vyhráli sprinty volnou technikou na Světovém poháru v Toblachu. Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Jan Bartoň v Itálii neprošli kvalifikací.

 

Peter Schneider, ČTK/AP

Matvejevová porazila ve finále ve fotofiniši nejlepší sprinterku této sezony Maiken Caspersen Fallaovou z Norska, třetí skončila Švédka Hanna Falková. Mezi muži se Skar prosadil před Američana Simeona Hamiltona a ve sprinterském hodnocení SP se posunul na čtvrté místo. Třetí skončil Skarův reprezentační kolega Johannes Hösflot Kläbo.

Kožíšek zaběhl v kvalifikaci 44. čas a od finálové třicítky ho dělilo zhruba dvě a půl sekundy. Bartoň skončil na 49. příčce. Ženy v Toblachu nestartovaly.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.