Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Innerhofer vzdal kvůli vlasové zlomenině MS

6. února 2017 12:47 - Svatý Mořic

Vlasová zlomenina v lýtkové kosti nakonec nepustí italského sjezdaře Christofa Innerhofera na mistrovství světa do Svatého Mořice. Den před prvním závodem šampionátu ukončil zároveň sezonu. Zlatý medailista ze super-G z roku 2011 se zranil před měsícem.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Po pádu při superobřím slalomu do kombinace v Santa Caterině mu tehdy lékaři diagnostikovali pohmoždění nohy a natržený lýtkový sval. Další vyšetření po závodech v Kitzbühelu, kde už závodil v silných bolestech, odhalilo zlomeninu.

"Tlak na lýtkovou kost je moc velký a bylo by to příliš nebezpečné. Zranění má velký vliv i na koordinaci a rovnováhu, riskoval bych další průšvih. Zkusil jsem dvě tréninkové jízdy, nešlo to," posteskl si dvaatřicetiletý lyžař. Na mistrovství světa v Ga-Pa před šesti lety získal ještě stříbro v kombinaci a bronz ve sjezdu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.