Rubriky:

Lyže a snowboard

Se zdržením na startu uspěla. S jakou taktikou přijde Samková na MS?

1. března 2017 16:42 - Praha

Snowboardcrossařka Eva Samková vyráží na španělskou misi. S cílem rozšířit svoji medailovou sbírku a možná pobavit nějakou další netradiční taktikou. Ve Španělsku se nejprve jede další závod Světového poháru a pak také mistrovství světa. Právě cenný kov z téhle akce olympijské vítězce ve sbírce úspěchů zatím chybí.

Sport.cz

Samková možná na šampionátu znovu použije i taktiku, díky které na sebe poutala pozornost při nedávných závodech Světového poháru v německém Feldbergu. Ve finálové jízdě se schválně zdržela na startu. A pomohlo to. Nakonec se radovala z vítězství. „Holky byly v pohodě, nebraly to jako zesměšnění. I díky tomu nás závody baví." říká. Odpověď na to, proč takovou taktiku s trenérem použili, najdete v našem videu.

Vyloučeno není ani to, že na řadu přijdou některé další novinky v taktice. „Furt něco trénujeme. Třeba příště pojedu na jedné lyži," směje se Eva Samková.

jab, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.