Cologna v lyžařském maratónu zdolal Sundbyho ve fotofiniši

Oslo

Závod Světového poháru na 50 km volnou technikou v Oslu vyhrál švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna po těsném finiši s domácím Martinem Johnsrudem Sundbym. Oba dosáhli stejného času. Třetí skončil Rus Maxim Vylegžanin se ztrátou jedné sekundy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Cologna zdolal Sundbyho ve fotofinišiVideo: sntv

Nejlepší z české trojice byl Petr Knop na 43. místě, který zaostal za Colognou o více než sedm minut. Aleš Razým se rozloučil s reprezentační kariérou 49. příčkou. Hned za ním se umístil Michal Novák.

Čtyřnásobný olympijský vítěz Cologna přidal do sbírky úspěchů i triumf v prestižním maratónu na Holmenkollenu. V dramatickém závěru dokázal kopnout do cíle nohu o milimetry dřív než Sundby, který padesátku v Oslu ovládl v předchozích dvou letech. Cologna si vynahradil zklamání z roku 2015, kdy ve fotofiniši podlehl Norovi Sjuru Röthemu. Sudby se prosadil na stupně vítězů ve svém oblíbeném závodu v norské metropoli již posedmé.

Naopak mezi poraženými skončila nová norská hvězda Johannes Klaebo. Trojnásobný olympijský šampión z Pchjongčchangu obsadil po pádu 40. místo. Vítěz olympijského maratonu z Koreje, kde se běželo klasicky, Fin Iivo Niskanen dnes skončil na 24. příčce.