Rubriky:

Lyže a snowboard

Zpátky do bubliny. Ledecká slavila s prknem, v neděli už bude lyžařkou

10. března 2018 20:54 - Scuol

Ester Ledecká oslavila třetí celkový triumf ve Světovém poháru na snowboardu spokojeným "Paráda!" a už myslela na lyže. Dvojnásobná olympijská vítězka po vítězství v paralelním obřím slalomu ve švýcarském Scuolu hned spěchala balit na zarezervovaný let do švédského Aare, kde se bude od neděle připravovat na finále SP v alpském lyžování. "Tohle vítězství mě stálo hodně sil," smála se Ledecká v sobotu a už myslela na lyže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve dvaadvaceti letech získala Ledecká třetím rokem po sobě velký křišťálový glóbus za paralelní disciplíny ve snowboardingu. Na prkně vyhrála v sezóně šest závodů SP a přidala olympijské zlato - vše v obřím slalomu. Lepší sezónu od svého vstupu mezi elitu v roce 2013 nikdy neabsolvovala.

"Jsem ráda, že se to takhle vyvíjí a každá sezóna je o chloupek lepší než ta předešlá," řekla Ledecká v nahrávce pro média. "To je můj úmysl. Takhle se to snažím dělat. Mám radost, že se mi to vede a pořád se posouvám dopředu."

Nadšená byla i z třetího celkového prvenství v SP v řadě. "Je to skvělý pocit. Vyhrát velký glóbus je zase něco jiného než třeba olympiádu. Tam se musí sejít vše v jeden den a tady to je výsledek celosezónní práce. Před závodem jsem to ale neřešila, soustředila jsem se jako každý závod a soudtředila jsem se od brány k bráně," řekla Ledecká.

Děkování všem, kteří ji podporují

Za úspěch poděkovala týmu. Všude s ní v zimě jezdí servisman Petr Kouřil a fyzioterapeut Jakub Marek, o kvalitu na prkně se starali či starají Ital Erich Pramsohler, Američan Justin Reiter a Rakušan Sigi Grabner, na jehož snowboardech jezdí. "Bez nich bych to nedokázala," nezapomene Ledecká vždy připomenout.

Sezóna pro Ledeckou ještě nekončí. Stále má v plánu, že se za týden postaví na start v posledním závodu SP ve snowboardingu v německém Winterbergu.

Ze Švýcarska ale spěchala do Švédska, kde bude ve finále Světového poháru v alpském lyžování startovat ve středu ve sjezdu. Od den později se poprvé od senzačního triumfu na olympiádě postaví na trať super-G.

Ledecká je na sebe a tým pyšná

"Udělám, co bude v mých silách, abych se co nejrychleji přešupačila na lyžařku," řekla Ledecká. Času nebude moc. Většinou má mezi závody na snowboardu a na lyžích aspoň dva tři dny, nyní jen jeden. Už v pondělí je na programu oficiální trénink sjezdu. "Takhle to prostě je. S tím se nedá nic dělat. Jsem ráda a pyšná, že se nám podařilo na finále nominovat. Těším se na závody."

"Snad nebude moc unavená. Měla náročnější program než před olympiádou," řekl ČTK sjezdařský trenér Tomáš Bank, který vyrazil do Aare z Česka a na neděli naplánoval Ledecké volné ježdění. "A jen na obřačkách. Nebude rychlostky řešit. Dá si pět šest jízd, záleží na kvalitě," uvedl.

"Chci si závody užít a zároveň se budu snažit vyhrát. Jako vždycky. Nikdy jsem ve Švédsku nebyla, bude to zase nová zkušenost," řekla a tlaku před prvním startem po šokujícím olympijském vítězství v superobřím slalomu se nebála. "Celou sezónu nám v týmu jde zůstat v bublině a nevzrušovat se kvůli lecčemu," podotkla Ledecká.

Podle Tomáše Banka je dobře, že nejdříve pojede v Aare sjed. "Tam žádný tlak nebude," řekl. A k očekávání, že by Ledecká měla znovu vyhrát super-G, doplnil: "Nemůžete počítat, že znovu vyhraje. To se stane jednou za sezónu."

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard