Rebensburgová vyhrála potřetí v kariéře SP v obřím slalomu

Aare

Závěrečné závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování se dnes v Aare neuskutečnily. Pořadatelé museli mužský slalom i obří slalom žen zrušit kvůli silnému větru. Křišťálový glóbus za hodnocení obřího slalomu tak bez boje získala potřetí v kariéře Němka Viktoria Rebensburgová, mezi muži už měl celkové prvenství jisté Rakušan Marcel Hirscher.

Viktoria Rebensburgová na trati v Aare.

Osmadvacetiletá Rebensburgová, která obřímu slalomu vládla i v letech 2011 a 2012, uzavřela sezonu s náskokem 92 bodů před Francouzkou Tessou Worleyovou. V osmi závodech slavila třikrát vítězství, třikrát obsadila druhé místo.

"Počasí a vítr by nám neumožnily, abychom uspořádali férový závod," řekl ředitel závodů mezinárodní lyžařské federace FIS Atle Skaardal. "Vítr se silnými nárazy fouká proti. Navíc je špatně vidět na zem. Trať je ve skvělém stavu, ale i v obřím slalomu mají závodnice nějakou rychlost. Byla to i otázka bezpečnosti," dodal.

Slalomářský i velký glóbus za celkové prvenství v SP měl už před zrušením slalomu jisté Rakušan Marcel Hirscher. Ten si ve finále v Aare dojel v sobotním obřím slalomu pro třinácté vítězství v sezoně a vyrovnal rekord Ingemara Stenmarka a Hermanna Maiera.

Dnes mohl Hirscher zaútočit na čtrnáctý triumf, jímž by napodobil výkon ženské rekordmanky Švýcarky Vreni Schneiderové z roku 1989. "Je to škoda, všichni jsme se těšili na další velký souboj, ale zrušení závodu bylo správným řešením," řekl Hirscher. "Samozřejmě bych rád slavil rekordní vítězství, ale sezona byla i tak ve všech ohledech skvělá," dodal sedminásobný vítěz SP.