Rubriky:

Míčové sporty

Hermannová, Nausch Sluková
Lundeová, Ulvesethová 2:0
Sluková s Hermannovou vykročily ve Varšavě za dalším úspěchem

28. června 2018 11:33 - Varšava
(Aktualizováno: 28. června 2018 18:29)

Po nedělním triumfu na Světovém okruhu v Ostravě zahájily beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermanovou ideálně další čtyřhvězdičkový turnaj ve Varšavě a prošly přímo do osmifinále. Totéž se povedlo i čtvrtému páru z ostravského turnaje Ondřeji Perušičovi a Davidu Schweinerovi, do prvního kola play off jdou Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou.

 

Jiří Tomaškovič

Světové dvojky Sluková s Hermannovou potvrdily formu z areálu Dolních Vítkovic úvodním vítězstvím 21:12 a 21:18 nad norskou dvojicí Ingrid Lundeová, Oda Ulvesethová. Bez ztráty setu pak Češky zvládly také druhý duel, v němž nedaly šanci americkému páru Sara Hughesová, Summer Rossová. Přímým postupem do osmifinále tak favoritky stylově oslavily dnešní třicetiny Slukové.

Kolocová s Kvapilovou vydřely úvodní výhru nad Ruskami Světlanou Cholominovou s Naděždou Makroguzovovou až výsledkem 27:25 ve třetím setu. Zajistily si tak postup, ale play off začnou už v 1. kole, neboť v duelu o vítězství ve skupině nestačily na Brazilky Barbaru a Fernandu.

Osmifinále mají jisté české mužské jedničky Perušič se Schweinerem. Na úvod turnaje porazili 2:0 na sety americký pár Taylor Crabb, Jake Gibb a poté stejným výsledkem i domácí turnajové jedničky Piotra Kantora a Bartosza Losiaka. Poláci ve svém prvním duelu skupiny A zdolali ve dvou setech jiný český pár Jan Dumek, Václav Berčík, který si v pátek zahraje o udržení v turnaji s Crabbem a Gibbem.

Poprvé v hlavní soutěži na tak kvalitní světové akci se představily úspěšné kvalifikantky Tereza Kotlasová a Daniela Resová. Na kanadské favoritky Melissu Humanaovou se Sarah Pavanovou nestačily, ale v pátek si mohou účast v play off stejně jako Dumek s Berčíkem vybojovat.

Turnaj Světového okruhu kategorie 4* v plážovém volejbalu ve Varšavě:
Ženy:
Skupina A: Humanaová-Paredesová, Pavanová (1-Kan.) - Kotlasová, Resová (32-ČR) 2:0 (13, 12).
Skupina B: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (15-ČR) - Cholominová, Makroguzovová (18-Rus.) 2:1 (14, -18, 25).
Barbara, Fernanda (2-Braz.) - Hoidarová Kolocová, Kvapilová 2:0 (19, 18).
Skupina E: Hermannová, Nausch Sluková (5-ČR) - Lundeová, Ulvesethová (28-Nor.) 2:0 (12, 18).
Hermannová, Nausch Sluková - Hughesová, S. Rossová (12-USA) 2:0 (14, 14).
Muži:
Skupina A: Perušič, Schweiner (16-ČR) - Crabb, Gibb (17-USA) 2:0 (17, 14)
Kantor, Losiak (1-Pol.) - Berčík, Dumek (32-ČR) 2:0 (16, 16).
Perušič, Schweiner - Kantor, Losiak 2:0 (17, 18).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.