Rubriky:

Míčové sporty

James vydělá skoro 3,5 miliardy. Jenže na Mayweathera nemá ani náhodou

3. července 2018 06:32 - New York/Praha

Vydělá pořádný balík. LeBron James se sice díky čtyřleté smlouvě s Los Angeles Lakers na 154 miliónů dolarů (necelé 3,5 miliardy Kč) stane druhým nejvíce vydělávajícím basketbalistou za Chrisem Paulem, mezi nejlépe placenými sportovci světa mu však s průměrným ročním příjmem 38,5 miliónu patří podle žebříčku magazínu Forbes až 14. místo. První je americký boxer Floyd Mayweather s 275 milióny dolarů.

 

Mayweather celou sumu inkasoval za jediný zápas s šampiónem smíšených bojových umění Conorem McGregorem, jenž je v žebříčku díky 85 miliónům druhý. Třetí je argentinský fotbalista Lionel Messi s 84 milióny dolarů, o 11 miliónů méně dostane čtvrtý Brazilec Neymar.

Před Jamesem jsou i čtyři hráči amerického fotbalu, piloti formule 1 Němec Sebastian Vettel a Brit Lewis Hamilton, portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo a mexický boxer Canelo Álvarez. Další basketbalista Paul se nedávno dohodl s Houstonem na nové čtyřleté smlouvě na rekordních 160 miliónů dolarů.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.