Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté v Paříži prohráli se Srby druhý pětisetový zápas

4. listopadu 2006 18:09 - PAŘÍŽ

Čeští volejbalisté sehráli na přípravném turnaji čtyř účastníků blížícího se mistrovství světa podruhé pětisetový zápas, ale výhry se znovu nedočkali. Po páteční porážce od domácí Francie v sobotu v Paříži nedotáhli nadějně rozehraný duel se Srbskem a Černou Horou. Olympijští vítězové ze Sydney a bronzoví medailisté z posledního ME vyhráli tie-break 15:7.

Český tým odehrál dva týdny před šampionátem v Japonsku podobný zápas jako proti Francii. První set prohrál, pak vedl 2:1 a ve čtvrté sadě šel do koncovky s tříbodovým vedením 22:19. Srbové ale několikrát zastavili útok blokem a v rozhodujícím dějství doplatili Češi na chyby při příjmu a servisu.

"Oba zápasy jsme měli vyhrát. Hrou jsme nezklamali, ale v jasných situacích jsme nesložili míč na zem," řekl trenér Zdeněk Haník, který po nedělním duelu proti Německu uzavře dvanáctičlennou nominaci do Japonska.

Zranění Čechy přibrzdilo

Dvakrát byli jeho svěřenci rozjetí, v pátek je přibrzdilo zranění nahrávače Ticháčka a dnes pokazili koncovku čtvrtého setu. "Včera začal v průběhu čtvrtého setu Ticháček krvácet z nosu a trvalo několik balónů, než jsme to zastavili. Byl to velký zásah do rozjetého mančaftu," uvedl Haník.

Proti Srbům měli Češi rovněž velkou šanci. V sestavě soupeřů chyběl z tradičních opor nahrávač Nikola Grbič na rozdíl od svého bratra Vladimira, který po aténské olympiádě oznámil konec v národním týmu. Právě zkušený smečař a vůdce týmu zápas ukončil vytlučením českého bloku.

Druhý sobotní duel v pařížské hale Pierra de Coubertina mezi Francouzi a Němci začal v 17:00.

SČH - ČR 3:2 (21, -22, -19, 23, 7)
Sestava ČR: Lébl, Staněk, Baránek, Pláteník, Štokr, Ticháček, libero Obdržálek - Hudeček, Rak, M. Novotný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty