Plážové volejbalistky Hermannová se Slukovou klesly v žebříčku na druhé místo

13. srpna 2018 15:12 - Praha
(Aktualizováno: 13. srpna 2018 15:34)

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková po týdnu opustily první místo ve světovém žebříčku. Po absenci na turnaji Světového okruhu v Moskvě je v čele pořadí mezinárodní federace FIVB vystřídaly Brazilky Agatha a Duda, které v neděli hrály v ruské metropoli finále.

 

Ronald Zak, ČTK/AP

Hermannová a Nausch Sluková o týden dříve triumfovaly na majoru ve Vídni a staly se poprvé světovými jedničkami. Brazilské hráčky je nyní předstihly o 40 bodů.

Do žebříčku FIVB se započítává osm nejlepších výsledků za 365 dnů. Nejlepší česká mužská dvojice Ondřej Perušič a David Schweiner je třináctá, Michale Kvapilové s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou patří osmnácté místo.

Tento týden mají elitní beachvolejbalisté na programu finálový turnaj Světového okruhu v Hamburku. V obou kategoriích startuje po deseti párech, Sluková s Hermannovou jsou nejvýše nasazenou dvojicí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.