Živě

Basketbalový reprezentant Palyza bude hrát za Olomoucko

14. srpna 2018 13:41

Basketbalový reprezentant Lukáš Palyza se vrací do domácí soutěže a bude hrát za Olomoucko. Osmadvacetiletý křídelní hráč naposledy působil v polské lize v Gliwicích, v NBL hrál v minulosti za NH Ostrava, Nymburk, Prostějov a v předminulém ročníku za Děčín.

 

Profimedia.cz

"Je to zkušený a na českou ligu jednoznačně nadstandardní hráč. Velký bojovník, který má za sebou dvě zahraniční angažmá, nesnáší porážky a je to jednoznačně vítězný typ," uvedl na webu čtvrtfinalisty minulého ročníku NBL sportovní manažer Michal Pekárek.

Palyza dříve působil i v německém Bayreuthu. V minulé sezoně nastupoval do zápasů čtyři měsíce s ochrannou maskou kvůli zlomenině jařmové kosti. V novém působišti podepsal víceletou smlouvu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.