Volejbalistky Ruska vyhrály po bitvě s Brazílií MS

16. listopadu 2006 09:18 - ÓSAKA

Ruské volejbalistky se v Ósace staly mistryněmi světa. V dnešním finále šampionátu připravily první porážku dosud suverénnímu týmu Brazílie a po výhře 3:2 získaly včetně bilance bývalého Sovětského svazu šestý titul. Bronz nečekaně vybojovaly hráčky Srbska a Černé Hory.

Brazilky tak na první zlato z MS opět nedosáhly, po druhém místě z domácího šampionátu před dvanácti lety získaly druhé stříbro. Svěřenkyně trenéra Zé Roberta přitom vyhrály první set jednoznačným poměrem 25:15, pak ještě vyrovnáním na 2:2 vybojovaly tie-break a v něm vedly 13:12, poslední tři míče ale uhrály Rusky.

Obhájkyně titulu Italky nakonec odjely z Japonska bez medaile. V boji o bronz nestačily na výběr Srbska a Černé Hory, který své poslední vystoupení pod společným názvem ozdobil hladkou výhrou 3:0. Před šampionátem přitom týmu SČH patřilo ve světovém žebříčku až třicáté místo a rozhodně se neřadil mezi favority. Bývalá Jugoslávie navíc na MS naposledy startovala před 28 lety.

MS volejbalistek
Finále: Rusko - Brazílie 3:2 (-15, 23, 18, -20, 13)
Rozhodčí: Kim Kun-te (Korea), Li Ťüan (Čína). Čas: 110 min. Diváci: 3820.
Rusko: Borodakovová, Šaškovová, Godinová, Gamovová, Merkulovová, Akulovová, libero Krjučkovová - Safronovová, Šešeninová, Kulikovová, Bruncevová. Trenér: Caprara.
Brazílie: W. Oliveiraová, Souzaová, Claudinová, Gonzagaová, Carvalhová, Castrová, libero F. Oliveiraová - Steinbrecherová, Gattazová, Colombová, Albuquerqueová. Trenér: Zé Roberto.
O 3. místo: SČH - Itálie 3:0 (22, 22, 21),
O 11. místo: Německo - Tchaj-wan 3:0 (15, 19, 15).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.