Historický rekord na MS ve volejbale! Rusové zostudili Tunisko

Bari

Mistrovství světa volejbalistů má díky ruským hráčům nový rekord. V italském městě Bari v pátek v rámci skupiny C úřadující mistři Evropy deklasovali Tunisko ve druhém setu 25:6. Devatenáctibodový rozdíl je nejvyšší v historii šampionátů.

Mistrovství světa ve volejbale - ilustrační foto.

Dosavadním maximem byl rozdíl 17 bodů. Před čtyřmi lety na MS v Krakově tehdy Američané vyhráli nad Portorikem set 25:8. Nyní na turnaji v Itálii a Bulharsku Rusové zatím drtí soupeře, 3:0 porazili nejen Tunisko, ale i Austrálii a vedou tabulku.

Ve skupině A je zatím podobně suverénní spolupořádající Itálie. Ta začala šampionát už v neděli a před 11.170 diváky ve venkovní aréně Foro Italico zdolala Japonsko, šanci pak nedala ani Belgii. Obhájci titulu Poláci mají v Bari déčku" po dvou kolech rovněž dvě výhry, zatím jen set jim sebrala Kuba. Čeští volejbalisté na MS mezi 24 celky chybí.