Rubriky:

Míčové sporty

Wade odehraje za Miami poslední sezónu v NBA

17. září 2018 11:40 - Miami

Trojnásobný mistr NBA Dwyane Wade s basketbalem nekončí. Šestatřicetiletý rozehrávač ohlásil, že v dresu Miami odehraje ještě jednu sezonu. Podle médií by měl v tomto týdnu podepsat roční smlouvu na 2,4 miliónu dolarů, vydělá tedy přes padesát miliónů korun.

 

Joe Skipper, ČTK/AP

Rozhodnutí o pokračování kariéry oznámil v neděli v emotivním videu nazvaném Poslední tanec. "Považuju za správné požádat vás chlapci, abyste se ke mně připojili na poslední tanec, v mé poslední sezóně," řekl Wade v nahrávce na YouTube.

Miami pomohl v roce 2006 získat první titul jako neužitečnější hráč finále a s Heat došel až na vrchol ještě v letech 2012 a 2013. Je držitelem řady klubových rekordů. Nyní ho čeká šestnáctá sezóna v NBA.

Wade nechal fanoušky v napětí, zda bude pokračovat, čtyři měsíce. Do Miami se vrátil v únoru z Clevelandu, předtím hrál také za Chicago.

V NBA má průměr 22,5 bodu, 5,5 asistence a 4,7 doskoku na utkání. Po únorovém návratu do Miami odehrál 21 zápasů, dál než do prvního kola play off se však floridský celek nedostal.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.