Sacramento - Oklahoma City 117:113Westbrook se vrátil, ale Oklahomě v NBA skončila vítězná série

New York/Praha

Basketbalistům Oklahomy skončila v NBA vítězná série. Thunder vyhráli deset z předchozích 11 utkání, přičemž pět výher zvládli bez Russella Westbrooka. Ten se po zranění kotníku vrátil, ale ani jeho 29 bodů neodvrátilo pondělní prohru 113:117 v Sacramentu.

Basketbalista Oklahomy City Thunder Russell Westbrook (0) míří na koš před dotírajícím Nemanjou Bjelicou ze Sacramenta Kings.

Kings už v polovině první čtvrtiny vedli 29:8. Oklahoma se dokázala vrátit do zápasu a na konci třetí čtvrtiny dokonce i chvíli vedla, závěr však opět patřil domácím, kteří si připsali deváté vítězství ze 17 utkání.

Buddy Hield k němu přispěl 25 body, Iman Shumpert dal o dva méně. Westbrook odehrál 36 minut, během nichž nasbíral 29 bodů, 13 doskoků a sedm asistencí.

Potřetí za sebou zvítězili hráči New Orleans, kteří doma přestříleli San Antonio 140:126. Hosté po většinu první půle vedli o deset bodů, ale Pelicans pak ve třetí čtvrtině nastříleli 40 bodů a rozhodli. Zaskvěl se zejména náhradník Julius Randle, který nasbíral 21 bodů, 14 doskoků a deset asistencí. Jako první hráč z lavičky od roku 1978 zaznamenal triple double s překonáním dvacetibodové hranice a zároveň bez jediné ztráty.

Popáté v řadě zvítězili Los Angeles Clippers, kteří vyhráli v Atlantě 127:119, přestože ve třetí části ještě prohrávali o 15 bodů. Výhra patřila hlavně náhradníkům, kteří přestříleli domácí lavičku 73:50. Clippers vedl Montrezl Harrell s 25 body a 11 doskoky, o bod méně dal Tobias Harris.

Atlantu táhl Trae Young s 25 body a 17 asistencemi. Young je třetím hráčem za posledních 25 let, který v nováčkovské sezoně zvládl v jednom utkání překonat hranice 25 bodů a 15 asistencí. Před ním to dokázali jen Jason Kidd a Allen Iverson.

Další velký střelecký večer prožil Kemba Walker. O víkendu jeho 60 bodů na výhru nestačilo, tentokrát ale 43 body pomohl Charlotte porazit Boston 117:112. Devatenáct bodů si Walker nechal na poslední čtvrtinu, v jejímž úvodu ještě Celtics vedli o deset bodů.