Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Basketbalistky KP Brno povede místo Pospíšila Medvecký

13. srpna 2019 08:36 - Brno

Novým trenérem basketbalistek KP Brno se stal bývalý reprezentant Dušan Medvecký, který na lavičce vystřídal Martina Pospíšila. Ten se i přes platný víceletý kontrakt vrátil na Slovensko, aby mohl být s vážně nemocnou manželkou.

 

"Bylo to velmi těžké, ale vzhledem k rodinné situaci nevyhnutelné rozhodnutí. Mrzí mě, že nemohu pokračovat v nastolené práci, která mi dávala smysl," uvedl pro klubový web loučící se kouč.

Pospíšilova nástupce našlo vedení KP Brno na severní Moravě. Právě s tímto regionem byla dlouho spjatá hráčská i trenérská kariéra čtyřiapadesátiletého rodáka z Karviné. Jako hráč získal Medvecký titul s Novým Jičínem, jako kouč vybojoval bronz s NH Ostrava a v roce 2013 se stal i Trenérem roku.

Nyní se rozhodl pro zásadní změnu v trenérské kariéře a poprvé přijal roli kouče ženského týmu. "Brněnská nabídka mě velice zaujala. KP hrává v popředí tabulky a lákají mě i evropské poháry, proto jsem se rozhodl pro tento krok," citoval klubový web Medveckého.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.