Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky KP Brno povede místo Pospíšila Medvecký

13. srpna 2019 08:36 - Brno

Novým trenérem basketbalistek KP Brno se stal bývalý reprezentant Dušan Medvecký, který na lavičce vystřídal Martina Pospíšila. Ten se i přes platný víceletý kontrakt vrátil na Slovensko, aby mohl být s vážně nemocnou manželkou.

 

"Bylo to velmi těžké, ale vzhledem k rodinné situaci nevyhnutelné rozhodnutí. Mrzí mě, že nemohu pokračovat v nastolené práci, která mi dávala smysl," uvedl pro klubový web loučící se kouč.

Pospíšilova nástupce našlo vedení KP Brno na severní Moravě. Právě s tímto regionem byla dlouho spjatá hráčská i trenérská kariéra čtyřiapadesátiletého rodáka z Karviné. Jako hráč získal Medvecký titul s Novým Jičínem, jako kouč vybojoval bronz s NH Ostrava a v roce 2013 se stal i Trenérem roku.

Nyní se rozhodl pro zásadní změnu v trenérské kariéře a poprvé přijal roli kouče ženského týmu. "Brněnská nabídka mě velice zaujala. KP hrává v popředí tabulky a lákají mě i evropské poháry, proto jsem se rozhodl pro tento krok," citoval klubový web Medveckého.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.