Zlínští volejbalisté zaskočili Ústí a mají první sety i výhru

Zlín

V šestém zápase extraligy se zlínští volejbalisté dočkali prvního vyhraného setu v sezoně a nakonec i vítězství. V domácí předehrávce 7. kola zaskočili šestý celek tabulky Ústí nad Labem a porazili ho 3:1. Proti Ústí uspěli poprvé od března 2017.

Volejbalista Donovan Džavoronok - ilustrační foto.

Severočeši v sobotu vybojovali překvapivě tři body v hale bronzového týmu uplynulé sezony Ostravy po třísetové výhře, v úterý absolvovali pětisetové drama v Českém poháru v Dobřichovicích a už dnes se rvali ve Zlíně o další úspěch.

Fatra získala první set 26:24 a pak i druhý (25:20), až pak se prosadili ústečtí favorité, ale v závěru byli opět lepší domácí. Ačkoli si v poslední době stěžovali na nevyrovnanou obranu, dnes se jim povedlo 12 bodových bloků a na síti byli celkově úspěšnější. Nejvíce bodů pro Zlín 21 získal univerzál Jiří Adamec, v ústeckém dresu 16 chilský smečař Vicente Parraguirre.