Míčové sporty

Zlínští volejbalisté zaskočili Ústí a mají první sety i výhru

7. listopadu 2019 20:31 - Zlín

V šestém zápase extraligy se zlínští volejbalisté dočkali prvního vyhraného setu v sezoně a nakonec i vítězství. V domácí předehrávce 7. kola zaskočili šestý celek tabulky Ústí nad Labem a porazili ho 3:1. Proti Ústí uspěli poprvé od března 2017.

Hoogendoorn CEV.eu/Ronald, ČTK

Severočeši v sobotu vybojovali překvapivě tři body v hale bronzového týmu uplynulé sezony Ostravy po třísetové výhře, v úterý absolvovali pětisetové drama v Českém poháru v Dobřichovicích a už dnes se rvali ve Zlíně o další úspěch.

Fatra získala první set 26:24 a pak i druhý (25:20), až pak se prosadili ústečtí favorité, ale v závěru byli opět lepší domácí. Ačkoli si v poslední době stěžovali na nevyrovnanou obranu, dnes se jim povedlo 12 bodových bloků a na síti byli celkově úspěšnější. Nejvíce bodů pro Zlín 21 získal univerzál Jiří Adamec, v ústeckém dresu 16 chilský smečař Vicente Parraguirre.

Extraliga volejbalistů - 7. kolo:
Zlín - Ústí nad Labem 3:1 (24, 20, -23, 19).
Nejvíce bodů: Adamec 21, Vašíček 18, Čech 15 - Parraguirre 16, Kramar 13, Tibitanzl a Januzovič po 10.

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.