Olomouc - Busto Arsizio 0:3Volejbalisté Liberce i Prostějov s Olomoucí končí v Poháru CEV

Volejbalisté Liberce ani ženy Olomouce a Prostějova nedokázali v domácích odvetách vybojovat postup z 1. kola Poháru CEV. Nejblíže osmifinále druhé nejvýznamnější klubové soutěže byli muži Dukly, kteří prohráli s favorizovaným Galatasarayem až zlatý set.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly před týdnem v Istanbulu prohráli 1:3, ale v domácím prostředí se na letošního finalistu soutěže vytáhli. Po vybojovaném prvním setu 27:25 další sady získali 25:19 a 25:16 a vynutili si rozhodující set. V něm Galatasaray zkušeně zabral a po vítězství 15:11 postoupil do dalšího kola.

Dobře rozehranou odvetu měly i volejbalistky Prostějova, které doháněly ztrátu po porážce 2:3 v Beverenu. České vicemistryně ovládly první dvě sady hladce 25:17, 25:16 a jeden set je dělil od postupu. Hráčky belgického týmu ale srovnaly a vyhrály i 15:11 tie-break, čímž vzaly domácím šanci alespoň na zlatý set.

V nejtěžší pozici byla před dnešní odvetou mistrovská Olomouc, která v prvním duelu prohrála 0:3 na hřišti obhájce titulu a vysokého favorita Busto Arsizio. Italský celek nepovolil Hanačkám set ani v druhém duelu a po výhře 25:21, 25:18, 25:19 postoupil hladce do osmifinále.

V Poháru CEV tak z českých týmů pokračují jen volejbalisté Ostravy, kteří vyřadili po obratu rakouského mistra Aich/Dob.

Pohár CEV volejbalistů - 1. kolo, odveta:
Liberec - Galatasaray Istanbul 3:0 (25, 19, 16), zlatý set 11:15
Nejvíce bodů: Štokr 19, Šafranovič 14, Šulista 11 - Venno 22, Siratca 11, Antonov 9. První zápas 1:3, postoupil Galatasary.
Pohár CEV volejbalistek - 1. kolo, odveta:
Olomouc - Busto Arsizio (It.) 0:3 (-21, -18, -19)
Nejvíce bodů: Orvošová 13, Trnková 8, Michalíková a Bežandolská po 6 - Herbotsová 13, Villaniová 10, Biciová 9. První zápas 0:3, postoupilo Busto Arsizio.
Prostějov - Beveren 2:3 (17, 16, -19, -19, -11)
První zápas 2:3, postoupil Beveren.