Rubriky:

Míčové sporty

Beachvolejbalisté přišli o elitní turnaje ve Vídni a v Hamburku

25. března 2020 13:25 - Praha

Světový okruh v plážovém volejbalu přišel kvůli koronaviru o dva turnaje nejvyšší pětihvězdičkové kategorie. V srpnu se nebudou hrát majory ve Vídni ani v Hamburku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mezinárodní volejbalová federace FIVB po vypuknutí pandemie zrušila nebo odložila všechny turnaje Světového okruhu, které byly v kalendáři do konce května. Na omezení kvůli šíření nákazy doplatila i čtyřhvězdičková akce v Ostravě: v areálu Dolních Vítkovic se mělo hrát od 20. do 24. května, nový termín se hledá.

Turnaj v rakouské metropoli byl na programu od 12. do 16. srpna, hamburský major se měl konat o týden později. Oba byly podle dnešního oznámení FIVB bez náhrady zrušeny.

Komplikace sportovní i životní. Česká plážová hvězda chtěla rodinu, teď mění plán

Barbora Hermannová, která se věnuje fyzické přípravě doma, zatímco její spoluhráčka z hvězdného českého páru Markéta Nausch Sluková zůstala s koučem a manželem v Los Angeles, se po přeložení olympijských her v Tokiu na zrušení obou majorů vnitřně připravovala.

"Jako sportovci jsme zvyklí na překonávání překážek a přizpůsobování se podmínkám, takže tohle nebude jiné. Tahle výzva má sice trochu velké rozměry, ale hodláme se s ní týmově utkat a vzít ji 'all in'. Takže hurá do nového plánování a nové práce, která bude ukázána až v roce 2021. Zdraví je přednější, o tom žádná," uvedla Hermannová na sociální síti.

Pokud to zdravotní situace dovolí, mohli by se elitní beachvolejbalisté sejít nejdříve 3. června v Moskvě.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty