Rubriky:

Míčové sporty

Skandál, diskriminace, zní z Dortmundu

23. dubna 2020 14:04 - Dortmund

Rozhodnutí vyhlásit mistrem německé ligy po předčasném ukončení sezony házenkáře Kielu, ale ne házenkářky Dortmundu rozvířilo debatu o diskriminaci žen. Hráčky Borussie na instagramu zveřejnily své fotografie s dokreslenými vousy a textem, "Kdybych byla muž, byla bych teď mistr Německa."

 

Vlastimil Vacek, Právo

Házenkářky Dortmundu vedly v době přerušení a následném ukončení sezony kvůli koronavirové pandemii ligovou tabulku, ale mistryněmi vyhlášeny nebyly. Na rozdíl od házenkářů Kielu, kteří byli v obdobné situaci.

"Tohle má znaky diskriminace," uvedl prezident Borussie Dortmund Reinhard Rauball. "Pro takové rozhodnutí totiž neexistují žádné sportovní argumenty," dodal.

Jícha dovedl házenkáře Kielu k titulu, sezona byla ukončena. Prospal jsem se k titulu, směje se Horák

Vedení ligy odůvodnilo neudělení titulu tím, že ze sezony ještě zbývala odehrát téměř třetina zápasů včetně vzájemného duelu mezi Dortmundem a druhým Bietigheimem, jenž ztrácel bod. V mužské bundeslize vedl Kiel s trenérem Filipem Jíchou a Pavlem Horákem v kádru o dva body před Flensburgem a měl zápas k dobru, nicméně také zde ještě lídry čekalo vzájemné utkání.

"S muži a ženami se v tomto případě nezacházelo stejně. Ženská bundesliga se jako jediná z házenkářské rodiny rozhodla jít proti doporučení svazu. Je to skandál," uvedl člen házenkářské sekce BVB Andreas Heiermann.

Předseda představenstva ženské bundesligy Andreas Thiel uvedl, že hlasování o neudělení titulu nebylo jednomyslné. "Komu se tohle rozhodnutí nelíbí, může se klidně obrátit na sportovní soud," řekl bývalý reprezentační brankář.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty