Prostějov po prohře 73:79 vypadl z Poháru EuroChallenge

ZÁHŘEB

Basketbalisté Prostějova prohráli v odvetném utkání prvního kola Poháru EuroChallenge v Chorvatsku s týmem KK Záhřeb 73:79 a jsou ze soutěže vyřazeni. V prvním utkání před týdnem na Hané prohrál Prostějov o osm bodů 61:69.

I bez tří zraněných hráčů Štěpána Vrubla, Richarda Leška a Gorana Savanoviče ale Prostějov v odvetě odehrál nečekaně vyrovnanou partii a dlouho si udržoval i naději na postup. Ještě tři minuty před koncem vedli hosté o bod 66:65 a teprve v závěru si nervózně a nepřesně hrající chorvatský tým zajistil definitivně klid.

Hlavní oporou Prostějova dnes byl Shaum Pruitt, který k 14 bodům přidal 12 doskoků. "Hlavně v prvním poločase jsme hráli velmi dobře a udržovali si náskok. Ve druhém poločase jsme ještě vedli 46:39. Za tohoto stavu jsme bohužel neproměnili dvě vyložené příležitosti a ztratili lehce míč. Soupeř se chytl a zápas otočil," řekl trenér Prostějova Ivica Mavrenski.

Podle kouče rozhodla o výsledku větší herní zkušenost chorvatského celku. "Ovšem musím ocenit i v oslabení velmi dobrý výkon a bojovnost našeho týmu," dodal Mavrenski.

Pohár EuroChallenge:
KK Záhřeb - BK Prostějov 79:73 (16:20, 30:33, 53:48)
Nejvíce bodů: Simon 23, Tomič 17, Dundovič 11 - Ames 20, Pruitt 14, Beechum 13. Trestné hody: 21/16 - 24/18. Fauly: 23:22. Trojky: 7:7. První zápas 69:61, postoupil Záhřeb.