Volejbalistka Havelková se vrací do Itálie, bude hrát za Perugii

16. června 2020 09:52 - Praha

Volejbalistka Helena Havelková se po dvou letech vrací do oblíbené Itálie. Smečařka se po dvouletém angažmá v Dynamu Moskva domluvila na ročním kontaktu s celkem Bartoccini Fortinfissi Perugia.

 

Jana Mensatorová/Nedori

"Tak na příští rok zase zpátky do Itálie," napsala na sociálních sítích jednatřicetiletá liberecká odchovankyně, která působí v zahraničních soutěžích od roku 2007.

V Itálii v devatenácti letech začínala v Sassuolu, úspěšná léta pak prožila v Bustu Arsiziu, s kterým získala titul i Pohár CEV. Předloni hrála v Monze.

Evropské tituly získala Havelková rovněž v Turecku v dresu Eczacibasi Istanbul, v Polsku s týmem Chemik Police a uspěla i s Dynamem Moskva. Okusila také čínskou soutěž.

Do italské ligy zamířila i proto, že se tam vrátil po angažmá v Rusku také její přítel Georg Grozer. Německý volejbalista s maďarskými kořeny vyměnil Petrohrad za Piacenzu.

V reprezentaci nyní Havelková nefiguruje, ale kariéru v národním týmu zatím neukončila. "Jsem s trenérem Athanasopulosem domluvená, že pokud by potřeboval, tak bych nastoupila. Ale Evropská liga se zrušila a zatím se neví, jestli bude kvalifikace na mistrovství Evropy," řekla Deníku.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: