Basketbalisté USK Praha postoupili do ligového čtvrtfinále

9. dubna 2009 21:22 - PRAHA

Basketbalisté USK Praha zkompletovali obsazení čtvrtfinále play off první ligy. V dnešním utkání 42. kola porazili doma na Folimance celek Pardubic 63:61, i když ještě v poločase prohrávali rozdílem jedenácti bodů.

V poslední čtvrtině ale vysokoškoláci vyrovnali a čtyři sekundy před koncem rozhodl o jejich vítězství dvěma proměněnými trestnými hody Satoranský. Předtím na druhé straně neuspěl při trojkovém pokusu Gaidamavičius.

Trenér Pražanů Kenneth Scalabroni si po potvrzení postupu oddechl. "Zejména na začátku utkání jsme hráli, jako bychom na ramenou nesli zeměkouli - nervózně, napjatě a ne moc dobře. Ale důležité bylo, že jsme si nenechali Pardubice příliš utéci. Tým si play off zasloužil a dnes přišla odměna," konstatoval Scalabroni.

"Gratuluji USK k vítězství a k postupu do play off. Vyhráli dnes hodně se štěstím," podotkl trenér hostů Slobodan Nikolič.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: