Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky porazily v nedohraném zápase Maďarsko

8. května 2009 21:19 - LUHAČOVICE

České basketbalistky porazily v prvním ze tří přípravných utkání před mistrovstvím Evropy Maďarsko 59:52. Páteční utkání v Luhačovicích skončilo už dvacet sekund před závěrečným klaksonem, když impulzivní maďarský trenér László Rátgéber dostal po protestech technickou chybu a následně odvolal svůj tým ze hry. V sobotu od 17:00 se v Luhačovicích uskuteční druhý zápas.

Český trenér Milan Veverka rozdělil osmnáctku basketbalistek na dva týmy. První dostal příležitost dnes, druhá devítka nastoupí v sobotu.

"Vzhledem k tomu, že šlo o první zápas po soustředěních, jsme odvedli slušný výkon, kterému nechybělo plné nasazení," řekl ČTK Veverka, který dopřál stejně času všem hráčkám. "Prosadily se nejen pivotky, ale i hráčky z pole," dodal kouč. V sobotu přijedou do Luhačovic po skončení sezóny ve Valencii také Ivana Večeřová a Jana Veselá, ale do hry nezasáhnou.

Přípravné utkání basketbalistek v Luhačovicích
Česká republika - Maďarsko 59:52 (19:15, 32:26, 45:41) - nedohráno
Nejvíce bodů: Pecková a Šujanová po 11, Uhrová 8, Kulichová 7 - Hortiová 12, Fegyvernekyová a Vidaová po 9, Neméthová 6.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.