Trenér Bálint povede basketbalisty Prostějova i v příští sezóně

19. května 2009 15:19 - PROSTĚJOV

Navzdory semifinálové prohře s basketbalisty Nymburka prodloužilo vedení prostějovského klubu smlouvu se slovenským trenérem Peterem Bálintem, jenž povede společně s asistentem Lubomírem Růžičkou tým i v příští prvoligové sezoně. Bálint by chtěl zachovat současnou kostru základního kádru, který plánuje posílit o další tři až čtyři nové hráče. Prostějov obsadil v ligové soutěži čtvrté místo.

"Bálint byl prvním prostějovským trenérem, zná dokonale klubové prostředí a odvedl velký kus práce. Což byly důvody k prodloužení naší spolupráce," řekl v úterý ČTK manažer klubu Petr Fridrich.

Bálint převzal vedení prvoligového mužstva loni na konci listopadu po srbském kouči Ivicovi Mavrenském. Toho po špatných výsledcích v úvodu sezóny a vyřazení hned v prvním kole Poháru EuroChallenge vedení klubu odvolalo.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.