Šampionka WNBA nedostala zdravotní omluvenku z ligy

14. července 2020 13:10 - Praha

Basketbalová hvězda Elena Delle Donneová neuspěla se žádostí, aby ze zdravotních důvodů mohla vynechat letošní sezonu WNBA. Úřadující vítězka soutěže s Washingtonem a nejužitečnější hráčka minulého ročníku se obává o své zdraví poté, co se roky potýkala s lymskou boreliózou. Tato nemoc ale není na seznamu chorob, které ligoví lékaři označili za riskantní v souvislosti s možnou nákazou koronavirem.

 

Profimedia.cz

"Miluju svůj tým, loni jsme prožili neuvěřitelnou sezonu a moc ráda bych hrála. Otázkou ale je, jestli je pro mě ligová bublina bezpečná. Můj osobní lékař, který mě léta ošetřoval kvůli lymské borelióze, mi řekl, že nákaza a komplikace s covidem-19 pro mě představují velké riziko," uvedla Delle Donneová. V případě, že se nyní rozhodne nehrát, nebude třicetiletá Američanka dostávat plat.

"Rozmýšlím se, bavím se s doktorem a svojí ženou. Brzy oznámím, jak jsem se rozhodla. Soucítím s každým, kdo si musel vybrat mezi zdravím a příjmem, a samozřejmě všemi, co přišli o práci nebo domov," prohlásila olympijská vítězka z Ria de Janeiro a mistryně světa z roku 2018. Vedení WNBA odmítlo s odkazem na lékařské tajemství záležitost komentovat.

Zkrácená sezona se bude hrát od 25. července v akademii IMG v Bradentonu na Floridě.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.