Šestnáctku týmů v play-off NBA doplnili basketbalisté Memphisu

NEW YORK

Poslední volné místo v šestnáctičlenném poli vyřazovací části NBA obsadili basketbalisté Memphisu. Grizzlies se to podařilo poprvé od sezóny 2005/06, definitivně je do play-off posunula páteční domácí výhra 101:96 nad Sacramentem.

Tony Allen se raduje, basketbalisté Memphisu si výhrou nad Sacramentem zajistili poslední volné místo v play-off.

Memphis přitom v závěrečné čtvrtině přišel o dvanáctibodový náskok a v poslední minutě vedl už jen nejtěsnějším rozdílem. V rozhodujících chvílích však Zach Randolph nezaváhal při střelbě trestných hodů. Celkově svému týmu pomohl 27 body a 15 doskoky k pátému vítězství z posledních šesti zápasů.

Z prvního místa ve Východní konferenci půjde poprvé od éry Michaela Jordana do play-off Chicago, které v tabulce předčilo i hvězdami nabitý celek Miami. V pátek Bulls zvítězili v Clevelandu 93:82.

"Loni jsme si zajistili play-off až v posledním zápase. A letos budeme nasazení jako číslo jedna. To zlepšení je impozantní," prohlásil pivot Chicaga Joakim Noah.