Na ME volejbalistů pokračují všichni tři medailoví obhájci

14. září 2011 16:48 - KARLOVY VARY/VÍDEŇ

Ve hře o medaile z volejbalového mistrovství Evropy zůstali po dnešních osmifinálových zápasech vedle přemožitelů českých reprezentantů Poláků i Bulhaři, Francouzi a Finové. V Karlových Varech a Vídni tak pokračují všichni tři medailisté z posledního ME, protože obhájce titulu Polsko doplnili i předloni stříbrný tým Francie a bronzoví Bulhaři.

 

Jan Sokol, ČTK

Poláci zdolali český celek 3:1, Bulhaři předtím v karlovarské aréně vyřadili estonské překvapení jasně 3:0 na sety. Úřadující vicemistři Evropy Francouzi porazili ve Vídni 3:1 Turecko a jako poslední slavili postup Finové, kteří po obrovské bitvě vyřadili Slovinsko.

Bulhaři, kteří do play off postoupili z druhého místa v pražské skupině D, měli utkání s Estonci pod kontrolou. Jen ve třetím setu soupeř "zlobil", vedl o tři body a dotáhli set do koncovky, kterou ale Bulhaři zvládli a za hodinu a čtvrt hry zápas ukončili.

V boji o postup do čtvrtfinále se Bulhaři střetnou ve čtvrtek s největšími favority šampionátu Rusy. Ti suverénně vyhráli karlovarskou skupinu, v níž hráli i Češi. Poláci se utkají se Slováky, Francie se Srbskem a Finsko s Itálií. Vítězové čtyř skupin prošli rovnou do čtvrtfinále.

Francie ve Vídni po snadno vyhraném prvním setu dotáhla druhou sadu k vítěznému konci až v těsné koncovce a třetí ztratila. Ve čtvrtém už ale Francouzi, kteří do play off prošli ze druhého místa v innsbrucké skupině, opět potvrdili roli favorita a mohou se připravovat na duel s bronzovým týmem z MS Srbskem.

ME ve volejbalu mužů v České republice a Rakousku:
Osmifinále:
Karlovy Vary:

ČR - Polsko 1:3 (-23, 22, -29, -18), Bulharsko - Estonsko 3:0 (20, 23, 22).

Vídeň:

Francie - Turecko 3:1 (29, 23, -19, 21), Finsko - Slovinsko 3:2 (18, -21, 23, -18, 12).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.