Volejbalisté porazili v olympijské kvalifikaci Belgii

TOURCOING

Čeští volejbalisté vyhráli na olympijském kvalifikačním turnaji ve Francii i druhý zápas. Belgii dnes svěřenci trenéra Jana Svobody porazili 3:1 po setech 26:24, 25:23, 23:25 a 25:18 a jakožto vítězové skupiny B se v sobotním semifinále utkají s Německem.

Čeští volejbalisté

Belgičané v duelu o postup do finále nastoupí proti domácím reprezentantům, kteří vyhráli skupinu A. Do další části olympijské kvalifikace projde z Tourcoingu pouze vítěz nedělního finále.

Volejbalisté začali zápas s Belgií dobře, ale od stavu 8:5 v první sadě propadli v obraně i v útoku. Ztratili sedm bodů v řadě a trenér Svoboda volil při oddechovém čase ostrá slova, aby hráče "probudil". Povedlo se, Češi čtyřbodové manko zlikvidovali a koncovku zvládli díky dvěma úspěšným blokům. Ten druhý si při setbolu připsal univerzál Štokr.

Prakticky celý druhý set volejbalisté tahali za kratší konec. Znovu ztráceli na soupeře až čtyři body, ale opět zabrali v pravý čas - v koncovce. Prohrávali ještě 20:22, ale pak získali čtyři míče, na kterých měl lví podíl Štokr. Nejlepší český volejbalista předvedl hbitou rybičku, kterou založil útok, dal přímý bod z podání a set ukončil smečí.

I v třetí sadě volejbalisté znovu převážně dotahovali soupeřův náskok, ale na rozdíl od předchozích dějství se jim nepodařilo vyhrát závěr. Proto se hrál čtvrtý set a v něm tentokrát Češi perfektně zvládli nástup: získali prvních šest míčů.

Dovolili pak sice protivníkovi snížit na rozdíl dvou bodů, ale když protestující belgický trenér dostal žlutou kartu a Češi tak zadarmo třináctý bod, už zápas nepustili. Po dělovém podání střídajícího Davida Konečného proměnil mečbol kapitán Hudeček.