Itálie - Rusko 3:0 Srbské a italské volejbalistky postoupily do semifinále ME

1. září 2021 19:07 - Bělehrad/Praha

Úřadující šampionky ze Srbska postoupily do semifinále mistrovství Evropy ve volejbale. Před domácím publikem v Bělehradu zdolaly Francii 3:1, bez ztráty setu jdou dál také italské volejbalistky. Obhájkyně bronzových medailí porazily v úvodním bělehradském čtvrtfinále Rusko 3:0 na sety.

Srbsko se o postup do finále utká v repríze posledního duelu o titul z roku 2019 s Tureckem, Italky vyzvou Nizozemsko. Oba duely jsou na programu v pátek v Bělehradu.

Domácí tým, který dosud stejně jako Itálie a Turecko prochází turnajem bez porážky, ztratil proti Francii úvodní set 22:25. Pak ale Srbky dostaly zápas pod kontrolu, ve třetím setu ztratily jen sedm bodů a stejně jako v základní skupině Francouzky porazily.

Program, výsledky a tabulky volejbalového mistrovství Evropy

Italky po celkem vyrovnaném prvním setu, který získaly poměrem 25:20, na hřišti dominovaly. Ve druhé sadě povolily soupeřkám uhrát jen osm bodů, třetí set vyhrály 25:15.

Mistrovství Evropy volejbalistek - čtvrtfinále (Bělehrad):
Itálie - Rusko 3:0 (20, 8, 15)
Srbsko - Francie 3:1 (-22, 18, 7, 20)
Semifinálové dvojice:
Turecko - Srbsko, Nizozemsko - Itálie.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.