Zubří - Hranice 29:33Hranice přehrály Zubří a opět vedou házenkářskou extraligu

Házenkáři Hranic porazili v 8. kole extraligy domácí Zubří 33:29 a po třetím vítězství za sebou se vrátili do čela tabulky. Na prvním místě mají nyní dvoubodový náskok před dosavadním lídrem a svým jediným přemožitelem Lovosicemi, které už ve středeční předehrávce nestačily na mistrovský Jičín.

O více než polovinu gólů Hranic se postarali Rachač (9) a Zemánek (8). Zubří je po čtvrté porážce za sebou až desáté.

O bod za Lovosicemi je třetí Plzeň, která v sobotu ukončila domácí neporazitelnost pražské Dukly. Západočeši zvítězili 27:25, už v poločase přitom vedli o pět branek. Přes slabší závěr si hosté vítězství nenechali vzít, zasloužili se o to zejména šestigóloví střelci Vinkelhöfer a Milan Škvařil.

Páté vítězství v sezóně stejně jako Plzeň vybojovala i čtvrtá Karviná, jež má po výhře 25:23 nad Zlínem stále o bod méně. Domácí tým prohrával už 8:12, ale na přelomu poločasů čtyřmi góly za sebou vyrovnal a tříbrankovou sérií od stavu 18:19 pak výsledek definitivně zlomil.

V duelu nejslabších týmů soutěže Kopřivnice porazila Přerov 34:31. Domácí oslavili první vítězství a odsunuli soupeře na dno tabulky.

Extraliga házenkářů - 8. kolo:
Karviná - Zlín 25:23 (11:12)
Nejvíce bodů: Chudoba a Mlotek po 6, Sliwka 5 - Plšek 5, Kafka, Poloz, Kočí a Aspridis po 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/0. Vyloučení 4:3. Diváci: 680.
Zubří - Hranice 29:33 (13:16)
Nejvíce bodů: Bechný 7/3, Trifunovič 5, Douda 4 - Rachač 9, Zemánek 8. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení 0:2. Diváci: 800.