Míčové sporty

Brno - Pardubice 76:82

Basketbalisté Pardubic zdolali Brno až zlepšením v závěru

7. prosince 2013 20:48 - Praha

Basketbalisté ligového nováčka z Brna sahali po třetí výhře v nejvyšší soutěži, v utkání 17. kola ale nakonec doma podlehli Pardubicím 76:82. Třetí celek tabulky otočil skóre až v poslední čtvrtině.

Podobným způsobem zvítězil také Kolín ve Svitavách, které rovněž před závěrečnou desetiminutovkou vedly o čtyři body, ale nakonec prohrály 76:79. Doma uspěla jen Opava, která deklasovala Jindřichův Hradec 101:63.

Favorizovaní Opavané i bez zraněného Klečky neponechali nic náhodě a od úvodní minuty soupeře jasně přehrávali. Navíc Jihočeši selhali střelecky, takže utkání mělo jednoznačný průběh. V závěrečné části domácí prostřídali a hra se poměrně vyrovnala, ale stovku si Jindřichův Hradec nakonec stejně odvezl.

17. kolo basketbalové ligy mužů:
Svitavy - Kolín 76:79 (15:17, 34:40, 58:54)
Nejvíce bodů: Kornowski 24, Kyles 23, Macela 9 - Mitchell 20, Zuzák 15, Ličartovský 14, Lewis 11. Rozhodčí: Hruša, Kapl, Kapaňa. Trestné hody: 28/16 - 24/16. Fauly: 22:26. Trojky: 6:11.
Opava - Jindřichův Hradec 101:63 (28:18, 53:32, 74:44)
Nejvíce bodů: Šiřina 23, Blažek 17, Kramný 13, Gniadek 12, Sokolovský 10 - Tracey 14, Ringgold 9, Fröhde 8. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeřa. Trestné hody: 35/25 - 24/11. Fauly: 27:29. Trojky: 12:6.
Brno - Pardubice 76:82 (23:22, 47:40, 62:58)
Nejvíce bodů: Cvetinovič 17, Marič a Zachrla po 13 - Bohačík 19, Nelson 13, Kotas a Sanders po 11. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Holubek. Trestné hody: 19/15 - 25/17. Fauly: 26:24. Trojky: 7:5.
1. Nymburk 7 7 0 618:402 100,0
2. Prostějov 16 12 4 1287:1110 75,0
3. Pardubice 16 11 5 1324:1209 68,8
4. Děčín 14 9 5 1137:1043 64,3
5. Opava 16 10 6 1322:1213 62,5
6. Ústí nad Labem 15 9 6 1155:1178 60,0
7. Ostrava 15 8 7 1212:1200 53,3
8. Kolín 16 6 10 1198:1256 37,5