Borgerová, Bütheová - Kolocová, Sluková 2:0 Kolocová a Sluková skončily na grandslamu v Šanghaji deváté

3. května 2014 08:42 - Šanghaj
(Aktualizováno: 3. května 2014 11:55)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vstoupily do letošní sezóny Světového okruhu děleným devátým místem na grandslamu v Šanghaji. Na turnaji s dotací 800 tisíc dolarů dnes v druhém kole play off nestačily na úřadující vicemistryně světa Karlu Borgerovou a Brittu Bütheovou z Německa, kterým podlehly dvakrát 17:21.

 

Pavel Lebeda pro SPORT INVEST Group

Nejlepší český pár si v Číně připsal dvě vítězství a tři porážky. Ze Šanghaje odjedou Kolocová se Slukovou s mnohem lepšími pocity než loni, kdy se jim nepovedlo postoupit ze skupiny. V roce 2012 skončily na tomto turnaji páté. Jejich maximem na Světovém okruhu je čtvrtá příčka.

„Jsme rády, že se nám povedlo uhrát top ten výsledek hned na prvním turnaji sezóny a zároveň jsme s trenérem zjistili, co z přípravy se dařilo a na čem je naopak ještě potřeba pracovat," napsaly Kolocová a Sluková z Číny.

Dalším turnajem pro ně bude česká zastávka Světového okruhu, která se pod názvem Prague Open 2014 uskuteční od 20. do 25. května na Štvanici. „Máme dost času ladit to, co se tady (v Číně) tolik nedařilo," plánovaly volejbalistky.

V mužské kategorii vyhráli i druhý letošní turnaj Světového okruhu Italové Paolo Nicolai a Daniele Lupo. Ve finále zdolali ve třech setech výše nasazenou lotyšskou dvojici Aleksandrs Samoilovs, Janis Šmedinš.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Šanghaji (grandslam):
Muži:
Finále:
Nicolai, Lupo (7-It.) - Samoilovs, Šmedinš (3-Lot.) 2:1 (-24, 18, 12)
o 3. místo:
Erdmann, Matysik (11-Něm.) - Pedro, Emanuel (4-Braz.) 2:1 (-15, 19, 10)
Ženy:
Play off - 2. kolo:
Borgerová, Bütheová (7-Něm.) - Kolocová, Sluková (15-ČR) 2:0 (17, 17)
Česká dvojice obsadila dělené 9. místo.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.