Brzosteková, Kolosiňská - Kolocová, Sluková 2:1 Kolocová a Sluková skončily na grandslamu v Moskvě deváté

14. června 2014 11:48 - Moskva
(Aktualizováno: 14. června 2014 12:06)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou obsadily na grandslamu Světového okruhu v Moskvě dělené deváté místo. Po třech hladkých výhrách ve skupině dnes v utkání 2. kola play-off s Polkami Monikou Brzostekovou a Kingou Kolosiňskou nesplnily roli favoritek a podlehly 1:2 na sety. V tie breaku české hráčky získaly jen pět bodů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Deváté skončily Kolocová se Slukovou i na květnovém grandslamu v Šanghaji, na kterém zahajovaly letošní sezónu. Pak poprvé v kariéře vyhrály turnaj Světového okruhu, když na pražské Štvanici opanovaly soutěž kategorie Open. Před startem v Moskvě byly páté na mistrovství Evropy v Cagliari.

Ve skupině v ruské metropoli české olympioničky neztratily ani set a porazily v ní i turnajové pětky Agathu Bednarczukovou a Seixas de Freitasovou z Brazílie. S polským párem, nasazeným až jako číslo 29, si však neporadily.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Moskvě - grandslam:
Ženy, play-off - 2. kolo:
Brzosteková, Kolosiňská (29-Pol.) - Kolocová, Sluková (12-ČR) 2:1 (19, -16, 5)
Česká dvojice obsadila dělené 9. místo.
ČTK

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.