Riga - Nymburk 81:73Nymburk prohrál ve VTB lize na hřišti předposlední Rigy

Riga

Basketbalisté Nymburka prohráli ve VTB lize v Rize s domácím VEF 73:81 a museli strávit třetí porážku z posledních čtyř zápasů v této soutěži. Lotyšský celek přitom zvítězil v 21. utkání sezóny teprve pošesté a po triumfu nad českým mistrem mu patří stále předposlední místo v tabulce. Nymburk má bilanci 11-9 a klesl na sedmé místo.

Nymburk s Rigou prohrál potřetí z posledních čtyř vzájemných zápasů ve VTB lize, naposledy ale v této sezoně v říjnu doma těsně zvítězil (73:71). V lotyšské metropoli se ale domácímu týmu povedl od stavu 13:13 devítibodový trhák a soupeř po zbytek zápasu jen marně dotahoval ztrátu.

Hosté měli velké problémy na doskoku, získali jen 28 odražených míčů, zatímco soupeř o plných 18 více. Navíc ve druhé čtvrtině dali jen deset bodů a také celkem třináct útočných doskoků domácích bylo příčinou až šestnáctibodového manka ve třetí čtvrtině. Závěrečnou čtvrtinu Nymburk jako jedinou vyhrál, ale blíž než na pět bodů se přiblížit nedokázal.

Největší potíže dělal hostům Josh Harrellson, autor 25 bodů a devíti doskoků, v nymburském celku byl nejlepším střelcem s 20 body náhradník Michael Dixon.

Basketbalová VTB liga:
VEF Riga - Nymburk 81:73 (25:20, 42:30, 67:54)
Nejvíce bodů: Harrellson 25, Cruz 16, Berzinš 9 - Dixon 20, Welsch a De Zeeuw po 12, Sant-Roos 11. Fauly: 22:23. Trestné hody: 26/18 - 24/20. Trojky: 7:9. Doskoky: 46:28.