Bryant pomohl Lakers 40 body k vítězství nad New Yorkem

NEW YORK

Basketbalista Kobe Bryant potvrdil v úterním utkání NBA pozici nejlepšího střelce ligy a 40 body pomohl Los Angeles Lakers rozdrtit New York 130:97. Navíc se opět přiblížil legendárnímu Wiltu Chamberlainovi.

Sedmadvacetiletý Bryant v lednu zářil a podruhé v kariéře měl střelecký průměr za celý měsíc více než 40 bodů, když nasbíral průměrně 43,4 bodu na zápas. Alespoň dvakrát dosáhl takového průměru právě jen Chamberlain, který to dokázal dokonce pětkrát.

Bryant v lednu podával skvělé výkony, vrcholné představení předvedl v duelu s Torontem, kterému nastřílel 81 bodů. Druhým nejlepším výkonem historie NBA zaostal o 19 bodů za Chamberlainovým maximem z roku 1962. Měsíčním střeleckým průměrem přes 40 bodů na zápas se v dějinách NBA může pochlubit už jen Elgin Baylor.

V úterním duelu s Knicks nastřílel Bryant většinu bodů v prvním poločase. Ve druhém dal jen jeden tříbodový pokus a pět a půl minuty před koncem ze zápasu odstoupil. Od fanoušků soupeře se mu v Madison Square Garden dostalo bouřlivého aplausu. "Je to krásný pocit. Dávají mi najevo, že oceňují, co jsem na hřišti dokázal," řekl Bryant po zápase novinářům.

Domácí hráči byli v závěru utkání z převahy soupeře frustrovaní a neustále faulovali, trenér Larry Brown byl navíc za hádky s rozhodčím vyloučen. Lakers házeli celkem 58 trestných hodů, z nichž 43 proměnili.

První porážku po sérii jedenácti výher utrpěli basketbalisté Detroitu, jejichž vítězná jízda skončila v New Jersey. Domácí Nets, kteří na úspěch čekali čtyři zápasy, vedoucí tým soutěže porazili 91:84. Nejlepším střelcem zápasu byl sice s 30 body hostující Chauncey Billups, jeho kolegům se ale příliš nedařilo. Celkem Detroit proměnil jen 37 procent pokusů ze hry.

Basketbalisté Dallasu málem ztratili nadějně rozehraný duel s Chicagem, nad nímž vedli v polovině třetí čtvrtiny až o 30 bodů. Nakonec uhájili vítězství 98:94. Nevydařený debut po přestupu ze Sacramenta do Indiany prožil Predrag Stojakovič. Srbskému basketbalistovi se stejně jako jeho spoluhráčům nedařila střelba a Pacers prohráli ve Washingtonu 79:84.

Výsledky úterních zápasů NBA
Washington - Indiana 84:79, Philadelphia - Phoenix 99:123, New Jersey - Detroit 91:84, New York - LA Lakers 97:130, Dallas - Chicago 98:94, Sacramento - Denver 98:91.
1. Denver47252253,2
2. Minnesota43212248,8