Česko - Slovensko 3:2Čeští volejbalisté porazili ve Světové lize Slovensko

Bratislava

Čeští volejbalisté porazili ve Světové lize Slovensko 3:2 po setech 23:25, 25:23, 19:25, 25:18 a 15:11 a po třetí pětisetové výhře ovládli turnaj v Bratislavě. Před posledním turnajem v Soulu mají na kontě čtyři výhry a dvě porážky a drží šanci na postup do Final Four druhé divize.

Čeští volejbalisté Jan Hadrava (vlevo) a Jakub Veselý ve Světové lize.

Trenér českého týmu Miguel Falasca nasadil v závěrečném duelu ve slovenské metropoli stejnou základní sestavu jako v pátek proti Kubě. V prvním setu sice jeho svěřenci vedli 22:19, poté ale Slováci pětibodovou šňůrou zvrátili vývoj ve svůj prospěch. Ve druhé sadě se situace obrátila a po české výhře 25:23 bylo vyrovnáno.

Třetí set byl jasnou záležitostí domácího týmu, avšak poté převzali iniciativu Češi. Ve čtvrté sadě je nerozhodila ani žlutá karta za protesty. V rozhodujícím tie-breaku vedli už 6:1, a přestože Slováci ještě zápas zdramatizovali, český celek už si vítězství nenechal vzít.

Ve více než dvouhodinové bitvě k němu 23 body přispěl Michal Finger, zdatně mu sekundoval Donovan Džavoronok s 19 body. Na straně domácích byl nejúspěšnější Matej Paták s 21 body.

Před týdnem doma v Českých Budějovicích Falascovi svěřenci porazili Čínu a prohráli s účastníky olympijského turnaje Egyptem a Kanadou. Příští týden odehrají třetí turnaj v Koreji. Ze společné dvanáctičlenné tabulky druhé divize postoupí tři mužstva plus pořádající Portugalsko do Final Four.