Živě

Chybělo štěstí, litoval Bobrovský po prohře s Francií

22. září 2006 07:00 - SAO PAULO

Ani na druhý pokus se nepodařilo českým basketbalistkám na mistrovství světa zdolat Francii. Podle trenéra Jana Bobrovskému ve čtvrtek jeho svěřenkyním při prohře v prodloužení chybělo štěstí.

 

PRÁVO

"Tento zápas byl o štěstí, které jsme tentokrát neměli. Na hráčkách už se projevila únava z náročného programu. Z ní pramenily chyby. Přesto bych ocenil bojovnost našeho týmu, když jsme v poslední čtvrtině dokázali zvrátit nepříjemnou devítibodovou ztrátu," řekl Bobrovský novinářům.

Také jeho asistent Lubor Blažek označil prohru o jeden bod za smolnou. "Ani jeden tým nebyl v pohodě po fyzické stránce. Takže se více bojovalo, než se hrál pohledný basketbal. V závěru normální hrací doby jsme vedli o tři body, bohužel jsme dovolili soupeřkám vyrovnat. A v závěru prodloužení jsme měli smůlu, že při průniku Klimešové míč nepropadl košem. Ale to jsou pouze kdyby, na které se basketbal nehraje," uvedl Blažek.

Podrobnosti z utkání Česko vs. Francie najdete zde.

Stejně jako ve středu proti Brazílii potkaly i dnes české basketbalistky herní výpadky. "Částečnou příčinu vidím v únavě a také v nesoustředěnosti. Ovšem Francouzkám se něco podobného stalo v závěrečné čtvrtině také, když ztratily devítibodový náskok," řekl Blažek.

Francouzský trenér Alain Jardel také připustil, že vyhrál šťastnější tým. "Jsem rád, že se nám podařilo i podruhé české basketbalistky porazit, které považuji za velmi silného soupeře. Síla českých hráček se projevila v poslední čtvrtině, kdy se jim nedařilo, přesto ale dokázaly otočit výsledek a mnoho nechybělo, abychom prohráli. Vlastně nás zachránila až trojka Gillespieové osm sekund před koncem, po níž následovalo prodloužení," řekl Jardel na tiskové konferenci.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.