Míčové sporty

Žalgiris Kaunas - Fenerbahce 78:85

Veselého koš otočil skóre a Fenerbahce je v play off

9. března 2018 21:55 - Kaunas

Jan Veselý byl s 13 body druhým nejlepším střelcem basketbalistů Fenerbahce Istanbul při euroligovém vítězství 85:78 na palubovce Žalgirisu Kaunas. Turecký tým si po úspěšném obratu a čtvrté výhře za sebou upevnil druhé místo v tabulce za CSKA Moskva a zároveň si definitivně zajistil účast v play off.

Hosté v prvním poločase prohrávali až o dvanáct bodů, ale v poslední čtvrtině zlikvidovali osmibodovou ztrátu (52:60). Veselý byl pět minut před koncem zápasu autorem dvoubodového koše na 66:65, Fenerbahce se v tu chvíli poprvé od 3. minuty ujalo vedení a už ho nepustilo.

Veselý se v zápase blýskl stoprocentní úspěšností z trestných hodů, kterých proměnil sedm. Stejnou bilanci ze šestek měl i autor 15 bodů Kostas Slukas.

Evropská liga basketbalistů - 25. kolo:
CSKA Moskva - Unicaja Málaga 101:76
Žalgiris Kaunas - Fenerbahce Istanbul 78:85 (za hosty Veselý 13 bodů, 4 doskoky, 1 asistence),
Olympiakos Pireus - Bamberg 87:79
FC Barcelona - Crvena zvezda Bělehrad 88:54.