Pardubice si v NBL zajistily druhé místo, Ústí nad Labem play off

Basketbalisté Pardubic si dvě kola před koncem nadstavbové části zajistili druhé místo v tabulce. Po výhře 84:81 nad posledním týmem skupiny A1 Olomouckem mají dvoubodový náskok před Opavou, která podle očekávání prohrála s mistrovským Nymburkem 73:110, a pro případ bodové rovnosti mají Východočeši oproti Slezanům lepší vzájemnou bilanci.

Zleva Martin Kříž a Eugen Lawrence z Nymburka.

Pardubičtí se v Olomouci o výsledek strachovali, přestože ještě v závěru třetí čtvrtiny vedli o 26 bodů (77:51). Od té doby ale inkasovali šest trojek a dovolili Hanákům snížit v poslední minutě na dvoubodový rozdíl (81:83). I přes dvacetibodový debakl v posledním hracím období ale výhru uhájili, poté co Michal Křemen netrefil potenciální vyrovnávací trojku.

V týmu Olomoucka předvedl Charles Mitchell 17 bodů a 15 doskoků, Jan Močnik k 13 bodům přidal 16 asistencí a rekordem sezony potvrdil pozici nejlepšího nahrávače NBL. V dresu vítězů dosáhl na double double kapitán Radek Nečas za 10 bodů a 10 doskoků, nejlepším střelcem byl s 16 body Kamil Švrdlík.

Ve skupině A2 si vedoucí Ústí nad Labem zajistilo postup do play off vítězstvím 86:73 nad Ostravou, Ladislav Pecka k tomu přispěl 23 body. V jednobodovém závěsu se za Severočechy udržel USK Praha po vydřené výhře 85:84 po prodloužení v Brně. Hosté v zápase ztratili sedmnáctibodový náskok a v nastavení o pět bodů prohrávali. V reálné hře o konečné sedmé místo, jehož majitel nebude muset hrát s mistrovským Nymburkem, je udržel košem dvě sekundy před koncem Jan Křivánek. Spoluhráč Devon Bookert byl s 29 body včetně osmi v prodloužení nejlepším střelcem zápasu.

Na rozdíl od Ostravy udržel šance na vyřazovací boje Kolín, který zejména díky 34 bodům a 14 doskokům Leeho Skinnera porazil poslední Jindřichův Hradec 86:73. V příštím kole se Středočeši utkají právě s USK, na který ztrácí jen bod.